Tidigare lopp

Under denna rubrik presenteras olika arrangemang som jogginggruppen arrangerat (ex Springläger och glöggkväll) eller varit med på.

2012      
  Nyårsloppet Ystad  
  Sylvesterloppet Trelleborg  
  Sylvesterloppet Malmö  
  Lucialoppet Skryllegården  
  Luciastafetten Råby (Bromölla)  
  Bromölla Marathon Bromölla  
  Skanneloppet Åstorp  
  Ljusloppet Simrishamn  
  Skanneloppet    
  Yddingeloppet (GP) (Bokskogen)  
  Eslövsloppet Eslöv  
  Elljus stafetten Hässleholm  
  10 km landsväg Ystad  
30/9 Berlin Marathon Berlin  
29/9 Lidingöloppet (Stockholm)  
  Skanör-Falsterbo Runt Skanör-Falsterbo  
  Lergöksloppet    
  Kulla maran stafett Höganäs  
  Kulla maran Höganäs  
  Veberödsrundan Veberöd  
  Hässleholmsloppet Hässleholm  
27/8 - 31/8 DHL-stafetten (Köpenhamn)  
  iFormloppet Malmö  
  Landskrona Marathon Landskrona  
  Trelleborgsloppet Trelleborg  
18/8 Vasastafetten (Sälen - Mora)  
11/8 Cykelvasan (Sälen - Mora)  
  Kåsebergaloppet    
11/8 Malmö Halvmarathon Malmö  
  Kullaloppet    
  Knatet    
  Wallanderloppet Ystad  
8/7 Vansbrosimningen (Vansbro)  
7/7 Kortsimmet (Vansbro)  
7/7 Tjejsimmet (Vansbro)  
7/7 Lilla Vansbrosimmet (Vansbro)  
6/7 Halvsimmet (Vansbro)  
6/7 Ungdomssimmet (Vansbro)  
  Startskottet    
  Hörby Marknadslopp Hörby  
  Båstad Marathon stafett Båstad  
  Båstad Marathon Båstad  
  Alnarpsloppet    
  Malmömilen Malmö  
15-16/6 Vättern Runt (Motala)  
10/6 Halvvättern (Motala)  
  Hildesborgsloppet Malmö  
9/6 Tjejvättern (Motala)  
8/6 Minivättern (Motala)  
  Båstadsloppet Båstad  
  Akademilen    
  Gullviveloppet    
  Kalvinknatet    
2/6 Stockholm Marathon Stockholm  
  Änglamilen Ängelholm  
  Hanaskog Runt    
  S:t Hans Extreme Lund  
15/5 Blodomloppet Malmö  
  Tjejloppet Simrishamn  
  Tjejknäcken Simrishamn  
  Kalvinknatet    
  Kalvinknatet Lund  
20/5 Köpenhamn Marathon Köpenhamn  
  Hässleholms tjejmil Hässleholm  
12/5 Göteborgsvarvet Göteborg  
  Kalvinknatet    
  Kalvinknatet Malmö  
  Kalvinknatet Hässleholm  
  Kalvinknatet Kristianstad  
  Springtime Helsingborg  
  Kalvinknatet Ystad  
  Kalvinknatet Simrishamn  
  Kalvinknatet Trelleborg  
  Lundaloppet Lund  
  Humlestafetten    
  Kalvinknatet    
  Kalvinknatet Eslöv  
  Kalvinknatet Ängelholm  
  Vårruset Malmö  
  Ystad-terrängen Ystad  
  Ryssbergsloppet    
22/4 London Marathon (London, England)  
  Skrylleloppet    
  Heleneholms Marathon Malmö  
  Terräng-DM Ystad  
1/4 Berlin Halvmarathon (Berlin, Tyskland)  
25/3 Premiärmilen Stockholm  
  Helsingborgs Terränglopp Helsingborg  
  Landskrona Cross Landskrona  
  Maxilöpet    
4/3 Vasaloppet (Sälen - Mora)  
2/3 Skejtvasan (Oxberg - Mora)  
2/3 Stafettvasan (Sälen - Mora)  
28/2 Halvvasan (Evertsberg - Mora)  
27/2 Öppet spår (Sälen - Mora)  
26/2 Öppet spår (Sälen - Mora)  
26/2 Ungdomsvasan    
25/2 Tjejvasan (Oxberg - Mora)  
24/2 Kortvasan (Oxberg - Mora)  
2011      
31/12 Nyårsloppet Ystad  
31/12 Sylvesterloppet Trelleborg  
31/12 Sylvesterloppet Malmö  
10/12 Lucialoppet Skryllegården  
1/12 Luciastafetten Råby (Bromölla)  
13/11 Bromölla Marathon Bromölla  
6/11 Skanneloppet Åstorp  
6/11 Ljusloppet Simrishamn  
5/11 Skanneloppet    
30/10 Yddingeloppet (GP) (Bokskogen) Resultat
16/10 Eslövsloppet Eslöv  
14/10 Elljus stafetten Hässleholm  
9/10 10 km landsväg Ystad  
25/9 Berlin Marathon Berlin  
24/9 Lidingöloppet (Stockholm)  
17/9 Skanör-Falsterbo Runt Skanör-Falsterbo  
17/9 Lergöksloppet    
11/9 Kulla maran stafett Höganäs  
11/9 Kulla maran Höganäs  
10/9 Veberödsrundan Veberöd  
3/9 Hässleholmsloppet Hässleholm  
29/8 - 2/9 DHL-stafetten (Köpenhamn)  
30/8 iFormloppet Malmö  
28/8 Landskrona Marathon Landskrona  
27/8 Trelleborgsloppet Trelleborg  
20/8 Vasastafetten (Sälen - Mora)  
13/8 Cykelvasan (Sälen - Mora)  
13/8 Kåsebergaloppet    
13/8 Malmö Halvmarathon Malmö Resultat
5/8 Kullaloppet    
14/7 Knatet    
12/7 Wallanderloppet Ystad  
10/7 Vansbrosimningen (Vansbro)  
9/7 Kortsimmet (Vansbro)  
9/7 Tjejsimmet (Vansbro)  
9/7 Lilla Vansbrosimmet (Vansbro)  
8/7 Halvsimmet (Vansbro)  
8/7 Ungdomssimmet (Vansbro)  
8/7 Startskottet    
6/7 Hörby Marknadslopp Hörby  
2/7 Båstad Marathon stafett Båstad  
2/7 Båstad Marathon Båstad  
22/6 Alnarpsloppet    
18/6 Malmömilen Malmö  
17-18/6 Vättern Runt (Motala)  
12/6 Halvvättern (Motala)  
12/6 Hildesborgsloppet Malmö  
11/6 Tjejvättern (Motala)  
10/6 Minivättern (Motala)  
6/6 Båstadsloppet Båstad  
4/6 Akademilen    
2/6 Gullviveloppet    
31/5 Kalvinknatet    
28/5 Stockholm Marathon Stockholm  
28/5 Änglamilen Ängelholm  
28/5 Hanaskog Runt    
26/5 S:t Hans Extreme Lund  
24/5 Blodomloppet Malmö  
24/5 Tjejloppet Simrishamn  
24/5 Tjejknäcken Simrishamn  
24/5 Kalvinknatet    
23/5 Kalvinknatet Lund  
22/5 Köpenhamn Marathon Köpenhamn  
22/5 Hässleholms tjejmil Hässleholm  
21/5 Göteborgsvarvet Göteborg  
19/5 Kalvinknatet    
18/5 Kalvinknatet Malmö  
17/5 Kalvinknatet Hässleholm  
16/5 Kalvinknatet Kristianstad  
14/5 Springtime Helsingborg  
11/5 Kalvinknatet Ystad  
10/5 Kalvinknatet Simrishamn  
9/5 Kalvinknatet Trelleborg  
7/5 Lundaloppet Lund  
7/5 Humlestafetten    
3/5 Kalvinknatet    
3/5 Kalvinknatet Eslöv  
3/5 Kalvinknatet Ängelholm  
2/5 Vårruset Malmö  
25/4 Ystad-terrängen Ystad  
22/4 Ryssbergsloppet    
17/4 London Marathon (London, England)  
16/4 Skrylleloppet    
9/4 Heleneholms Marathon Malmö  
2/4 Terräng-DM Ystad  
1/4 Berlin Halvmarathon (Berlin, Tyskland)  
27/3 Premiärmilen Stockholm  
27/3 Helsingborgs Terränglopp Helsingborg  
12/3 Landskrona Cross Landskrona  
12/3 Maxilöpet    
6/3 Vasaloppet (Sälen - Mora)  
4/3 Skejtvasan (Oxberg - Mora)  
4/3 Stafettvasan (Sälen - Mora)  
1/3 Halvvasan (Evertsberg - Mora)  
28/2 Öppet spår (Sälen - Mora)  
27/2 Öppet spår (Sälen - Mora)  
27/2 Ungdomsvasan    
26/2 Tjejvasan (Oxberg - Mora)  
26/2 Eslövs Cross (Eslöv)  
25/2 Kortvasan (Oxberg - Mora)  
15/1 Heleneholms Cross (Malmö)  
2010      
31/12 Sylvesterloppet Ystad  
31/12 Sylvesterloppet Trelleborg  
31/12 Sylvesterloppet Malmö  
11/12 Lucialoppet Skryllegården  
2/12 Luciastafetten Råby (Bromölla)  
1/12 Noaks Ark Skåneloppet    
14/11 Bromölla Marathon Bromölla  
6/11 Skanneloppet Åstorp  
6/11 Ljusloppet Simrishamn  
25/10 Yddingeloppet (GP) (Bokskogen)  
25/9 Lidingöloppet (Stockholm)  
26/9 Berlin Marathon Berlin  
30/8 - 3/9 DHL-stafetten (Köpenhamn)  
21/8 Vasastafetten (Sälen - Mora)  
14/8 Cykelvasan (Sälen - Mora)  
11/7 Vansbrosimningen (Vansbro)  
10/7 Kortsimmet (Vansbro)  
10/7 Tjejsimmet (Vansbro)  
10/7 Lilla Vansbrosimmet (Vansbro)  
9/7 Halvsimmet (Vansbro)  
9/7 Ungdomssimmet (Vansbro)  
18-19/6 Vättern Runt (Motala)  
13/6 Halvvättern (Motala)  
12/6 Tjejvättern (Motala)  
12/6 Broloppet (Köpenhamn - Malmö)  
11/6 Minivättern (Motala)  
5/6 Stockholm Marathon Stockholm  
25/5 Blodomloppet Malmö  
23/5 Köpenhamn Marathon Köpenhamn  
22/5 Göteborgsvarvet Göteborg  
25/4 London Marathon (London, England)  
28/3 Berlin Halvmarathon (Berlin, Tyskland)  
28/3 Premiärmilen Stockholm  
7/3 Vasaloppet (Sälen - Mora)  
5/3 Skejtvasan (Oxberg - Mora)  
5/3 Stafettvasan (Sälen - Mora)  
2/3 Halvvasan (Evertsberg - Mora)  
1/3 Öppet spår (Sälen - Mora)  
28/2 Öppet spår (Sälen - Mora)  
28/2 Ungdomsvasan    
27/2 Tjejvasan (Oxberg - Mora)  
26/2 Kortvasan (Oxberg - Mora)  
2009      
31/12 Nyårsloppet (Ystad)  
31/12 Sylvesterloppet (Trelleborg)  
31/12 Sylvesterloppet (Malmö) Resultat
12/12 Lucialoppet    
3/12 Luciastafetten    
7/11 Skanneloppet    
1/11 Bromölla Marathon (Bromölla)  
31/10 Ljusloppet    
25/10 Yddingeloppet (GP) (Bokskogen) Resultat
18/10 Eslövsloppet (Eslöv)  
26/9 Lidingöloppet (Stockholm) Resultat
19-20/9 Berlin Marathon Berlin Resultat
19/9 Skanör-Falsterbo Runt (Falsterbo) Resultat
13/9 Kulla-maran (halvmaran)    
12/9 Veberödsrundan GP (Veberöd)  
6/9 Sankt Olof Loppet    
6/9 Osby Miniton    
5/9 Lergöksloppet    
1/9 I Form Loppet (Malmö)  
29/8 Trelleborgsloppet GP (Trelleborg)  
23/8 Landskrona Marathon (Landskrona)  
19/8 Orderinvestloppet    
15/8 Run To The Beat (Malmö)  
7/8 Kullaloppet    
12/7 Vansbrosimningen (Vansbro)  
11/7 Kortsimmet (Vansbro)  
11/7 Tjejsimmet (Vansbro)  
11/7 Lilla Vansbrosimmet (Vansbro)  
10/7 Halvsimmet (Vansbro)  
10/7 Ungdomssimmet (Vansbro)  
9/7 Karnevalsloppet (Landskrona)  
9/7 Knatet    
7/7 Wallanderloppet GP (Ystad)  
5/7 Gylleboloppet    
3/7 Startskottet    
1/7 Hörby Marknadslopp GP (Hörby)  
17/6 Alnarpsloppet (Alnarp)  
13/6 Malmö 10K GP (Malmö) Resultat
12-13/6 Vättern Runt (Motala)  
7/6 Minivättern (Motala)  
7/6 Halvvättern (Motala)  
6/6 Tjejvättern (Motala)  
30/5 Stockholm Marathon Stockholm  
26/5 Blodomloppet Malmö  
24/5 Köpenhamn Marathon Köpenhamn  
16/5 Göteborgsvarvet Göteborg Resultat
26/4 London Marathon (London, England)  
6/4 Berlin Halvmarathon (Berlin, Tyskland)  
29/3 Premiärmilen Stockholm  
1/3 Vasaloppet (Sälen - Mora)  
27/2 Skejtvasan (Oxberg - Mora)  
24/2 Halvvasan (Evertsberg - Mora)  
27/2 Stafettvasan (Sälen - Mora)  
22-23/2 Öppet spår (Sälen - Mora)  
22/2 Ungdomsvasan    
21/2 Tjejvasan (Oxberg - Mora)  
20/2 Kortvasan (Oxberg - Mora)  
2008      
31/12 Sylvesterloppet Trelleborg  
31/12 Sylvesterloppet Malmö  
31/12 Nyårsloppet    
13/12 Lucialoppet    
4/12 Lucia-stafetten    
9/11 Bromölla Marathon (DM)    
1/11 Skanneloppet    
26/10 Yddingeloppet GP    
19/10 Eslövsloppet eslöv  
18/10 Tjur Ruset Stockholm  
12/10 Hässelbyloppet Stockholm  
12/10 Veberödsrundan GP (DM)    
29-30/9 Berlin Marathon Berlin  
27/9 Lidingöloppet (Stockholm)  
20/9 Öresundsloppet Helsingborg  
20/9 Skanör-Falsterbo Runt    
14/9 Kulla-maran (stafett 3x) Höganäs  
14/9 Kulla-maran Höganäs  
13/9 Bellmanstafetten Stockholm  
13/9 Rya Kyrklopp Örkelljunga  
6/9 Stockholm Halvmarathon Stockholm  
6/9 EMG Marathon    
6/9 Lergöksloppet    
31/8 Tjejmilen Stockholm  
31/8 Sankt Olofsloppet    
30/8 Trelleborgsloppet GP    
24/8 Osby Miniton    
24/8 Landskrona Marathon    
20/8 Orderinvestloppet    
7/8 DM & VDM 10 km landsväg    
1/8 Kullaloppet    
17/7 Färsingaloppet    
13/7 Vansbrosimningen (Vansbro)  
12/7 Kortsimmet (Vansbro)  
12/7 Tjejsimmet (Vansbro)  
12/7 Lilla Vansbrosimmet (Vansbro)  
11/7 Halvsimmet (Vansbro)  
10/7 Knatet    
8/7 Wallanderloppet GP Ystad  
6/7 Gylleboloppet    
2/7 Hörby Marknadslopp GP (Hörby)  
18/5 Alnarpsloppet    
15/6 Hildesborgsloppet    
14/6 Malmö 10 km GP Malmö  
13-14/6 Vättern Runt (Motala)  
12/6 Vårruset Visby  
8/6 Minivättern (Motala)  
8/6 Halvvättern (Motala)  
7/6 Tjejvättern (Motala)  
4/6 Vårruset Stockholm  
3/6 Vårruset Stockholm  
31/5 Stockholm Marathon Stockholm  
31/5 Hanaskog Runt    
31/5 Änglamilen GP    
28/5 Vårruset Sundsvall  
28/5 Kalvinknatet    
27/5 Blodomloppet Malmö  
27/5 Tjejloppet    
27/5 Tjejknäcken    
27/5 Vårruset Umeå  
27/5 Kalvinknatet    
26/5 Vårruset Luleå  
26/5 Sandlopp & Hamnjympa Skanör - Falsterbo  
26/5 Kalvinknatet    
24/5 Humlestafetten    
22/5 Vårruset Uppsala  
21/5 Vårruset Gävle  
21/5 St Hans Extreme    
20/5 Vårruset Västerås  
20/5 Kalvinknatet    
19/5 Vårruset Norrköping  
19/5 Kalvinknatet    
18/5 Köpenhamn Marathon Köpenhamn  
18/5 Hässleholms Tjejmil Hässleholm  
17/5 Göteborgsvarvet Göteborg  
15/5 Vårruset Karlstad  
15/5 Kalvinknatet    
14/5 Vårruset Örebro  
14/5 Kalvinknatet    
13/5 Vårruset Jönköping  
13/5 Tjejgåing    
13/5 Kalvinknatet    
12/5 Vårruset Växjö  
12/5 Kalvinknatet    
11/5 Vittsjön Runt    
10/5 Springtime GP Helsingborg  
10/5 Springcross Stockholm  
10/5 Byastafetten    
10/5 Lundaloppet Lund  
8/5 Vårruset Vänersborg  
8/5 Kalvinknatet Simrishamn  
7/5 Vårruset Göteborg  
7/5 Margretheloppet Kristianstad  
7/5 Kalvinknatet Eslöv  
6/5 Vårruset Halmstad  
6/5 Kalvinknatet Ängelholm  
5/5 Vårruset Malmö  
4/5 Klintenloppet    
1/5 Gullviveloppet    
1/5 Bokskogsrundan    
20/4 Ystad Terrängen Ystad  
19/4 Skrylleloppet    
13/4 London Marathon (London, England)  
12/4 Heleneholms Marathon Malmö  
6/4 Berlin Halvmarathon (Berlin, Tyskland)  
6/4 Terräng-DM Eslöv  
30/3 Premiärmilen Stockholm  
30/3 Helsingborgs terränglopp    
21/3 Ryssbergsloppet    
8/3 Maxilöpet    
2/3 Vasaloppet (Sälen - Mora)  
29/2 Skejtvasan (Oxberg - Mora)  
26/2 Halvvasan (Evertsberg - Mora)  
29/2 Stafettvasan (Sälen - Mora)  
24-25/2 Öppet spår (Sälen - Mora)  
24/2 Ungdomsvasan    
23/2 Tjejvasan (Oxberg - Mora)  
22/2 Kortvasan (Oxberg - Mora)  
2007      
31/12 Nyårsloppet    
31/12 Sylvesterloppet    
31/12 Sylvesterloppet    
8/12 Lucialoppet    
6/12 Luciastafetten    
4/11 Skanneloppet    
28/10 Yddingeloppet    
21/10 Eslövsloppet    
20/10 Tjur Ruset Stockholm  
14/10 Hässelbyloppet Stockholm  
6/10 Bockebodarundan    
29/9 Berlin Marathon Berlin  
29/9 Lidingöloppet (Stockholm)  
15/9 Öresundsloppet    
9/9 Veberödsrundan DM    
8/9 Bellmanstafetten Stockholm  
8/9 Rya Kyrklopp    
1/9 S:t Eriksloppet Stockholm  
1/9 Skanör-Falsterbo Runt Falsterbo Resultat
1/9 Lergöksloppet    
1/9 Bromölla Marathon    
26/8 Tjejmilen Stockholm  
26/8 Sankt Olofsloppet    
26/8 Landskrona Marathon DM    
25/8 Trelleborgsloppet    
22/8 Orderinvestloppet    
19/8 Osby Miniton    
7/8 10 km Landsväg DM    
4/8 Gax 100 miles    
4/8 Triatlon (start kl. 13:00) Skanör  
3/8 Kullaloppet    
28/7 Åhus By Night Run    
19/7 Färsingaloppet    
13/7 Wallanderloppet    
12/7 Knatet    
8/7 Vansbrosimningen (Vansbro)  
7/7 Kortsimmet (Vansbro)  
7/7 Tjejsimmet (Vansbro)  
6/7 Halvsimmet (Vansbro)  
6/7 Lilla Vansbrosimmet (Vansbro)  
4/7 Hörby Marknadslopp (Hörby)  
1/7 Gylleboloppet    
17/5 Hildesborgsloppet    
16/6 Swedbank Malmö 10 km (Malmö) Resultat
15-16/6 Vättern Runt (Motala)  
14/6 Vårruset Visby  
13/6 Alnarpsloppet    
10/6 Minivättern (Motala)  
10/6 Halvvättern (Motal)  
9/6 Tjejvättern (Motala)  
9/6 Stockholm Marathon Stockholm  
5/6 Vårruset Stockholm  
4/6 Vårruset Stockholm  
2/6 Byastafetten    
31/5 Vårruset Uppsala  
31/5 Kalvinknatet    
30/5 Vårruset Sundsvall  
30/5 Kalvinknatet    
29/5 Blodomloppet Malmö Resultat
29/5 Vårruset Umeå  
29/5 Kalvinknatet    
29/5 Tjejloppet    
29/5 Tjejknäcken    
28/5 Vårruset Luleå  
27/5 Vittsjön Runt    
26/5 Sandloppet Skanör/Falsterbo  
26/5 Änglamilen    
24/5 Vårruset Gävle  
23/5 Vårruset Västerås  
23/5 Kalvinknatet    
23/5 St Hans Extreme by Craft    
22/5 Vårruset Örebro  
21/5 Vårruset Karlstad  
21/5 Kalvinknatet    
20/5 Köpenhamn Marathon Köpenhamn Resultat
20/5 Hässleholms Tjejmil    
19/5 Humlestafetten    
19/5 Springtime Helsingborg  
17/5 Klintenloppet    
17/5 Gullviveloppet    
15/5 Vårruset Norrköping  
15/5 Tjejgåing    
15/5 Margretheloppet    
14/5 Kalvinknatet    
12/5 Göteborgsvarvet Göteborg Resultat
12/5 Hanaskog Runt    
12/5 Karusell-loppet    
10/5 Vårruset Jönköping  
10/5 Kalvinknatet    
9/5 Vårruset Vänersborg  
9/5 Kalvinknatet    
8/5 Vårruset Göteborg  
8/5 Sparbanksloppet    
8/5 Kalvinknatet    
7/5 Vårruset Växjö  
7/5 Kalvinknatet    
5/5 Springcross Stockholm  
5/5 Lundaloppet    
3/5 Vårruset Halmstad  
3/5 Kalvinknatet    
2/5 Vårruset Malmö  
1/5 Bokskogsrundan    
22/4 London Marathon (London, England) Resultat
22/4 Ystad Terrängen    
21/4 Skrylleloppet    
14/4 Helenehplms Marathon    
14/4 Klippan X-trem    
6/4 Ryssbergsloppet    
1/4 Berlin Halvmarathon (Berlin, Tyskland) Resultat
1/4 Premiärmilen Stockholm Resultat
1/4 Helsingborgs Terränglopp DM    
24/3 Landskrona Cross    
17/3 Göta-Crossen    
10/3 Kvantumloppet    
4/3 Vasaloppet (Sälen - Mora) Resultat
2/3 Skejtvasan (Oxberg - Mora) Resultat
27/2 Halvvasan (Evertsberg - Mora) Resultat
26/2 Stafettvasan (Sälen - Mora) Resultat
25-26/2 Öppet spår (Sälen - Mora) Resultat
24/2 Tjejvasan (Oxberg - Mora) Resultat
23/2 Kortvasan (Oxberg - Mora) Resultat
2006      
31/12 Sylvesterloppet Malmö  
31/12 Nyårsloppet    
31/12 Sylvesterloppet Trelleborg  
9/12 Lucialoppet    
7/12 Luciastafetten    
5/11 Skanneloppet    
29/10 Yddingeloppet   Resultat
15/10 Eslövsloppet    
7/10 Bockebodarundan    
24/9 Berlin Marathon Berlin Resultat
24/9 Kullamaran    
23/9 Lidingöloppet (Stockholm) Resultat
17/9 Öresundsloppet    
16/9 Segerundan    
10/9 Veberödsrundan    
9/9 Rya Kyrklopp    
7/9 Turning Torso Race    
2/9 Lergöksloppet    
2/9 Bromölla Marathon    
30/8 DHL-stafetten Köpenhamn  
27/8 Tjejmilen Stockholm Resultat
27/8 Sankt Olofsloppet    
27/8 Landskrona Marathon    
26/8 Trelleborgsloppet    
23/8 Orderinvestloppet    
20/8 Osby Miniton Osby  
19/8 Skanör-Falsterbo Runt Falsterbo Resultat
15/8 Heleneholms 10 km    
5/8 Triathlon Skanör  
4/8 Kullaloppet Rörum Resultat
29/7 Åhus By Night Run    
20/7 Färsingaloppet    
14/7 Wallanderloppet    
13/7 Knatet    
9/7 Vansbrosimningen (Vansbro) Resultat
5/7 Hörby Marknadslopp    
2/7 Gylleboloppet    
1/7 Crazy Race Åhus Resultat
18/6 Hildesborgsloppet Landskrona Resultat
17/6 Broloppet Malmö Resultat
16-17/6 Vättern Runt (Motala) Resultat
14/6 Alnarpsloppet    
14/6 Företagsstafetten (Inställd) Malmö  
4/6 Vittsjön Runt    
3/6 Stockholm Marathon Stockholm Resultat
31/5 Kalvinknatet    
30/5 Blodomloppet Malmö Resultat
30/5 Kalvinknatet    
30/5 Tjejknäcken    
30/5 Tjejloppet    
27/5 Änglamilen    
27/5 Hanaskog Runt    
25/5 Gullviveloppet    
25/5 Klintenloppet    
22/5 Kalvinknatet    
21/5 Köpenhamn Marathon Köpenhamn Resultat
21/5 Hässleholms tjejmil    
20/5 Springtime Helsingborg  
20/5 Byastafetten    
18/5 Kalvinknatet    
17/5 Kalvinknatet    
16/5 Sankt Hans Extreme by Craft Lund Resultat
15/5 Kalvinknatet    
13/5 Göteborgsvarvet Göteborg Resultat
11/5 Kalvinknatet    
9/5 Kalvinknatet    
8/5 Kalvinknatet    
6/5 Lundaloppet Lund  
6/5 Karuselloppet    
6/5 Sparbanksloppet    
6/5 Humlestafetten    
4/5 Kalvinknatet    
3/5 Kalvinknatet    
2/5 Vårruset Malmö  
1/5 Bokskogsrundan Bokskogen  
23/4 London Marathon (London, England) Resultat
23/4 Terräng DM Ystad  
22/4 Skrylleloppet Södra Sanby  
17/4 Äggstraloppet Åhus Resultat
14/4 Ryssbergsloppet Sölvesborg  
8/4 Heleneholms Marathon Malmö Resultat
2/4 Berlin Halvmarathon (Berlin, Tyskland) Resultat
2/4 Helsingborgs Terränglopp (Helsingborg) Resultat
5/3 Vasaloppet (Sälen - Mora) Resultat
1/3 Skejtvasan (Oxberg - Mora) Resultat
28/2 Halvvasan (Evertsberg - Mora) Resultat
27/2 Stafettvasan (Sälen - Mora) Resultat
26-27/2 Öppet spår (Sälen - Mora) Resultat
25/2 Tjejvasan (Oxberg - Mora) Resultat
24/2 Kortvasan (Oxberg - Mora) Resultat
2005      
31/12 Sylvesterloppet Trelleborg  
31/12 Sylvesterloppet Malmö  
31/12 Nyårsloppet Ystad  
10/12 Lucialoppet Skryllegården  
1/12 Luciastafetten Bromölla  
6/11 Skanneloppet Åstorp  
30/10 Yddingeloppet Bokskogen Resultat
14/10 Preem-stafetten Sösdala  
9/10 Eslövsloppet Eslöv  
8/10 Bockebodarundan Önnestad  
25/9 Berlin Marathon Berlin Resultat
24/9 Lidingöloppet (Stockholm) Resultat
18/9 Öresundsloppet Helsingborg  
17/9 Segerundan Malmö  
11/9 Sankt Olofsloppet Sankt Olof  
11/9 Veberödsrundan DM/VDM Veberöd  
10/9 S:t Eriksloppet Stockholm Resultat
10/9 Rya Kyrklopp Rya  
4/9 Septemberloppet Bromölla  
3/9 Bellmanstafetten Stockholm Resultat
3/9 Karuselloppet Malmö Resultat
3/9 Lergöksloppet Ängelholm  
1/9 DHL-stafetten Köpenhamn Resultat
28/8 Tjejmilen Stockholm Resultat
27/8 Trelleborgsloppet Trelleborg  
24/8 Tjejgåing Malmö  
24/8 Orderinvestloppet Knislinge  
21/8 Osby Miniton Osby  
21/8 Landskrona Marathon Landskrona  
13/8 Midnattsloppet Stockholm Resultat
14/8 Heleneholms 10 km DM/VDM Malmö  
6/8 Bromölla Marathon DM/VDM Bromölla  
6/8 Triathlon Skanör - Falsterbo Resultat
5/8 Kullaloppet Rörum  
30/7 Eko 1/2 maran SM Falsterbo Resultat
23/7 Åhus By Night Run Åhus  
21/7 Färsingaloppet Sjöbo  
14/7 Knatet Kristianstad  
10/7 Vansbrosimningen (Vansbro) Resultat
8/7 Wallanderloppet Ystad  
6/7 Hörby Marknadslopp Hörby  
2/7 Crazy Race Åhus Resultat
2/7 MTB-vättern (Motala)  
2/7 Gylleboloppet Gyllebo  
18/6 Broloppet Malmö Resultat
17-18/6 Vättern Runt (Motala) Resultat
15/6 Alnarpsloppet Åkarp  
12/6 Grabbvättern (Motala) Resultat
12/6 Minivättern (Motala)  
11/6 Tjejvättern (Motala) Resultat
5/6 Mini Marathon Stockholm Resultat
5/6 Hildesborgsloppet Landskrona  
4/6 Stockholm Marathon Stockholm Resultat
1/6 Kalvinknatet Ljungby  
31/5 Tjejloppet Kristianstad  
31/5 Kalvinknatet Ystad  
31/5 Blodomloppet Malmö Resultat
30/5 Kalvinknatet Hässleholm  
28/5 Hanaskog Runt Västra Hed  
28/5 Änglamilen Ängelholm  
28/5 Picknickloppet Falsterbo  
26/5 Kalvinknatet Göta  
25/5 Kalvinknatet Lund  
24/5 Tjejknäcken Simrishamn  
23/5 Kalvinknatet Kristianstad  
22/5 Köpenhamn Marathon Köpenhamn Resultat
22/5 22-majloppet Höllviken  
22/5 Tjejmilen.Hässleholm Hässleholm  
21/5 Göteborgsvarvet Göteborg Resultat
19/5 Företagsstafetten Malmö  
19/5 Kalvinknatet Karlshamn  
18/5 Margreteloppet Kristianstad  
18/5 Kalvinknatet Malmö  
17/5 Kalvinknatet Klippan  
15/5 Vittsjön Runt Vittsjö  
14/5 Lundaloppet Lund  
12/5 Kalvinknatet Kronan  
11/5 Kalvinknatet Trelleborg  
10/5 Kalvinknatet Simrishamn  
10/5 Sparbanksloppet Glimåkra  
9/5 Kalvinknatet Ängelholm  
8/5 Springtime Helsingborg  
5/5 Klintenloppet Genarp  
5/5 Gullviveloppet Brösarp  
3/5 Kalvinknatet Eslöv  
2/5 Vårruset Malmö  
1/5 Bokskogsrundan Bokskogen  
24/4 Hamburg Marathon (Hamburg, Tyskland)  
24/4 Nya Ystad Terrängen Ystad  
24/4 Kalvinknatet Halmstad  
23/4 Skrylleloppet Södra Sanby  
17/4 London Marathon (London, England)  
16/4 Heleneholms marathon Malmö  
10/4 Paris Marathon (Paris, Frankrike)  
10/4 DM-terräng Bromölla  
3/4 Berlin Halvmarathon (Berlin, Tyskland)  
3/4 Ramlösaloppet Helsingborg  
28/3 Äggstraloppet Åhus  
25/3 Ryssbergsloppet Sölvesborg Resultat
12/3 Kvantumloppet   Resultat
6/3 Paris Halvmarathon (Paris, Frankrike) Resultat
6/3 Vasaloppet (Sälen - Mora) Resultat
2/3 Skejtvasan (Oxberg - Mora) Resultat
1/3 Halvvasan (Evertsberg - Mora) Resultat
28/2 Stafettvasan (Sälen - Mora) Resultat
27-28/2 Öppet spår (Sälen - Mora) Resultat
26/2 Tjejvasan (Oxberg - Mora) Resultat
25/2 Kortvasan (Oxberg - Mora) Resultat
2004      
31/12 Nyårsloppet Ystad  
31/12 Sylvesterloppet Trelleborg  
31/12 Sylvesterloppet Malmö  
11/12 Lucialoppet Södra Sandby  
2/12 Luciastafetten Bromölla  
7/11 Skanneloppet Åstorp  
31/10 Yddingeloppet Bokskogen Resultat
16/10 Bockebodarundan Bockatorpet  
9/10 Veberödsloppet Veberöd  
8/10 Preem - stafetten Sösdala  
3/10 F&S Halvmara Skanör - Falsterbo  
3/10 Eslövsloppet Eslöv  
25/9 Lidingöloppet (Stockholm) Resultat
25/9 Skanör - Falsterbo Runt Skanör - Falsterbo  
19/9 Öresundsloppet Helsingborg  
12/9 Sankt Olofsloppet Sankt Olof  
12/9 Septemberloppet Bromölla  
11/9 Rya Kyrklopp Örkelljunga  
9/9 DHL-stafett Köpenhamn Resultat
5/9 Hässleholmsloppet Hässleholm  
4/9 Segerundan Malmö Resultat
4/9 Karuselloppet Malmö  
4/9 Lergöksloppet Ängelholm  
30/8 DHL-stafett Malmö  
29/8 Tjejmilen Stockholm Resultat
29/8 Landskrona Maraton Landskrona  
28/8 Trelleborgsloppet Trelleborg  
28/8 Tjejpärlan Helsingborg  
25/8 Blodomloppet Malmö  
22/8 Osby Miniton Osby  
18/8 Orderinvest-Loppet Knislinge  
18/8 Alnarpsloppet Alnarp  
15/8 DM & VDM 10 km Malmö  
7/8 F&S Triathlon Skanör  
7/8 Bromölla Maraton Bromölla  
7/8 Y-stafetten Ystad  
1/8 E4-loppet Örkelljunga  
30/7 Kullaloppet Rörum  
24/7 Åhus By Night Run Åhus  
15/7 Färsingaloppet Sjöbo  
8/7 Knatet Kristianstad  
6/7 Munkloppet Ystad  
3/7 Crazy Race Åhus Resultat
30/6 Hörby Marknadslopp Hörby  
19/6 Motorvägsloppet Bromölla  
18-19/6 Vättern Runt (Motala)  
14-16/6 Kvinnolöb Köpenhamn  
13/6 Broloppet Malmö Resultat
12/6 Tjejvättern (Motala)  
9/6 Företagsstafetten Malmö  
6/6 Hildesborgsloppet Landskrona  
5/6 Stockholm Marathon Stockholm Resultat
2/6 Kalvinknatet Hässleholm  
1/6 Kalvinknatet Helsingborg  
1/6 Tjejloppet Kristianstad  
30/5 Vittsjön Runt Vittsjö  
29/5 Jubileumsloppet Vellinge till Falsterbo  
29/5 Hanaskog Runt Västra Hed  
29/5 Änglamilen Ängelholm  
26/5 Kalvinknatet Lund  
25/5 Tjejknäcken Simrishamn  
24/5 Kalvinknatet Kristianstad  
22/5 22-majloppet Höllviken  
20/5 Gullviveloppet Andrarum  
20/5 Klintenloppet Genarp  
18/5 Kalvinknatet Malmö  
16/5 Köpenhamn Marathon Köpenhamn Resultat
16/5 Tjejmilen Hässleholm  
15/5 Göteborgsvarvet Göteborg Resultat
13/5 Kalvinknatet Klippan  
12/5 Margretheloppet Kristianstad  
12/5 Tjejgåing Malmö  
12/5 Kalvinknatet Kronan  
11/5 Kalvinknatet Trelleborg  
10/5 Kalvinknatet Simrishamn  
9/5 Springtime Helsingborg  
8/5 Lundaloppet Lund  
8/5 Kalvinknatet Ystad  
6/5 Kalvinknatet Ängelholm  
4/5 Sparbanksloppet Glimåkra  
4/5 Kalvinknatet Eslöv  
3/5 Vårruset Malmö  
1/5 Bokskogsrundan Bokskogen  
25/4 Nya Ystad Terrängen Ystad  
24/4 Skrylleloppet Södra Sandby  
18/4 London Marathon (London, England)  
18/4 Hamburg Marathon (Hamburg, Tyskland)  
17/4 Heleneholms Maraton Malmö  
10/4 Äggstraloppet Åhus  
9/4 Ryssbergsloppet Ryssberget  
4/4 Berlin Halvmarathon (Berlin, Tyskland)  
4/4 Paris Marathon (Paris, Frankrike)  
4/4 Ramlösaloppet Helsingborg  
27/3 DM-terräng Härlövs IF  
13/3 Primaloppet Ryssberget  
7/3 Vasaloppet (Sälen - Mora)  
2/3 Halvvasan (Evertsberg - Mora)  
2/3 Skejtvasan (Oxberg - Mora)  
1/3 Stafettvasan (Sälen - Mora)  
29/2-1/3 Öppet spår (Sälen - Mora)  
28/2 Tjejvasan (Oxberg - Mora)  
27/2 Kortvasan (Oxberg - Mora)  
2003      
31/12 Nyårsloppet Ystad  
31/12 Sylvesterloppet Malmö  
13/12 Lucialoppet Södra Sandby, Skryllegården  
4/12 Luciastafetten Bromölla  
2/11 Skanneloppet Åstorp  
26/10 Yddingeloppet Bokskogen Resultat
18/10 Bockebodarundan Bockatorpet  
12/10 Eslövsloppet Eslöv  
12/10 Halvmara, Friskis&Svettis Vellinge - Falsterbo  
10/10 Preem-stafetten Sösdala  
5/10 Eremitagelobet Köpenhamn  
4/10 IP-loppet Åhus  
28/9 Berlin Maraton (Berlin, Tyskland) Resultat
27/9 Lidingöloppet (Stockholm) Resultat
21/9 Öresundsloppet Helsingborg  
20/9 Skanör - Falsterbo Runt Skanör - Falsterbo  
14/9 Septemberloppet Bromölla  
14/9 Sankt Olofsloppet Sankt Olof  
7/9 Hässleholmsloppet Hässleholm  
6/9 Bromölla Maraton VSM Bromölla  
2 - 4/9 DHL Stafetten Köpenhamn Resultat
30/8 Trelleborgsloppet Trelleborg  
27/8 Blodomloppet Malmö Resultat
24/8 Dumleloppet Heleneholm  
24/8 Osby Miniton Osby  
23/8 Tjejpärlan Helsingborg  
20/8 Orderinvestloppet Knislinge  
20/8 Alnarpsloppet Åkarp  
16/8 Midnattsloppet (Stockholm) Resultat
10/8 Landskrona Hel-, halv och kvartsmarathon Landskrona  
2/8 Jubileumsloppet Bromölla  
2/8 Triathlon Skanör Resultat
1/8 Kullaloppet Rörum  
26/7 Åhus by Night Run Åhus  
24/7 Krämareloppet Simrishamn  
17/7 Färsingaloppet Sjöbo  
10/7 Knatet Kristianstad  
8/7 Munkloppet Ystad  
6/7 Gylleboloppet Gyllebo  
2/7 Hörby Marknadslopp Hörby  
28/6 Veberödsrundan, DM halvmaraton Veberöd  
14/6 Stockholm Marathon (Stockholm) Resultat
13-14/6 Vättern Runt (Motala) Resultat
8/6 Broloppet Malmö Resultat
8/6 Vittsjön Runt Vittsjö  
7/6 Tjejvättern (Motala) Resultat
3/6 Tjejloppet Kristianstad  
2/6 Kalvinknatet Hässleholm  
1/6 Hildesborgsloppet Landskrona  
31/5 Hanaskog Runt Västra Hed  
31/5 Änglamilen Ängelholm  
29/5 Klintenloppet Genarp  
28/5 Kalvinknatet Helsingborg  
27/5 Tjejknäcken Simrishamn  
26/5 Kalvinknatet Ljungby  
24/5 Byastafetten Härlöv  
24/5 Kalvinknatet Laholm  
24/5 Jubileumsloppet Friskis&Svettis Vellinge - Falsterbo  
22/5 22-majloppet Höllviken  
21/5 Kalvinknatet Lund  
21/5 Företagsstafetten Malmö  
20/5 Kalvinknatet Kristianstad  
19/5 Kalvinknatet Karlshamn  
18/5 Tjejmilen för flitiga fötter Hässleholm  
17/5 Göteborgsvarvet Göteborg Resultat
17/5 Kalvinknatet Trelleborg  
15/5 Kalvinknatet Eslöv  
14/5 Kalvinknatet Malmö  
14/5 Tjejgång Malmö  
14/5 Margretheloppet Kristianstad  
13/5 Kalvinknatet Landskrona  
12/5 Kalvinknatet Simrishamn  
11/5 Springtime Helsingborg  
10/5 Lundaloppet Lund  
10/5 Kalvinknatet Ystad  
8/5 Kalvinknatet Ängelholm  
7/5 Kalvinknatet Klippan  
6/5 Sparbanksloppet Glimåkra  
5/5 Vårruset Malmö  
1/5 Bokskogsrundan Bokskogen (Malmö)  
27/4 Hamburg Marathon Hamburg Resultat
27/4 Ystadsterrängen Ystad  
26/4 Skrylleloppet Södra Sandby  
18/4 Ryssbergsloppet Ryssberget  
13/4 London Marathon (London) Resultat
12/4 Heleneholms Maraton Malmö  
6/4 Berlin halvmarathon Berlin Resultat
6/4 Paris Marathon (Paris, Frankrike) Resultat
6/4 Ramlösaloppet Helsingborg  
30/3 Terräng DM Ystad Resultat
8/3 Primaloppet Ryssberget  
2/3 Vasaloppet (Sälen - Mora) Resultat
25/2 Halvvasan (Evertsberg - Mora) Resultat
22/2 Tjejvasan (Oxberg - Mora) Resultat
21/2 Kortvasan (Oxberg - Mora) Resultat
2002      
31/12 Jubileumsloppet Helsingborg  
31/12 Nyårsloppet Ystad  
31/12 Sylvesterloppet Trelleborg  
31/12 Sylvesterloppet Malmö  
14/12 Lucialoppet Södra Sandby  
5/12 Luciastafetten Bromölla  
30/11 Vellinge Stafetten Vellinge  
3/11 Skanneloppet Åstorp  
3/11 New York City Marathon (New York, USA) Resultat
27/10 Yddingeloppet Bokskogen Resultat
20/10 Köpenhamns metrolopp Köpenhamn Resultat
19/10 Växjö Marathon Växjö  
13/10 Eslövsloppet Eslöv  
11/10 Preem-stafetten Sösdala  
5/10 IP-loppet Åhus  
29/9 Berlin Maraton (Berlin, Tyskland) Resultat
28/9 Lidingöloppet (Stockholm) Resultat
22/9 Öresundsloppet Helsingborg  
21/9 Skanör-Falsterbo Runt Skanör-Falsterbo  
15/9 Septemberloppet Bromölla  
8/9 Hamn till hamn (stafett) Höganäs - Helsingborg Inställd
8/9 Njut en halv marathon Skanör - Falsterbo  
8/9 Sankt Olofsloppet Sankt Olof  
8/9 Hässleholmsloppet Hässleholm  
7/9 Veberödsrundan Veberöd  
1/9 Spring i benen Höllviken  
31/8 Tjejpärlan Helsingborg  
31/8 Trelleborgsloppet Trelleborg  
28/8 Blodomloppet Malmö Resultat
25/8 Dumleloppet Malmö  
25/8 Landskrona Marathon Landskrona  
24/8 Bockebodastafetten Härlöv  
21/8 Orderinvestloppet Knislinge  
21/8 Alnarpsloppet Alnarp  
18/8 Osby Miniton Osby  
18/8 Löparfestivalen Malmö Resultat
2/8 Kullaloppet Rörum  
27/7 Bromölla Maraton DM Bromölla  
25/7 Krämarloppet Simrishamn  
20/7 Sand Mellan Tårna Skanör  
18/7 Färsingaloppet Sjöbo  
11/7 Knatet Kristianstad  
10/7 Semesterloppet Bromölla  
9/7 Munkloppet Ystad  
7/7 Gylleboloppet Gyllebo  
6/7 Åhus by Night Åhus  
3/7 Hörby Marknadslopp Hörby  
29/6 Christianstads Halvmara DM Kristianstad  
15-16/6 Vättern Runt (Motala) Resultat
9/6 Hildesborgsloppet Landskrona  
8/6 Stockholm Marathon (Stockholm) Resultat
8/6 Tjejvättern (Motala) Resultat
4/6 Tjejknäcken Simrishamn  
1/6 Hanaskog Runt Hanaskog (Kristianstad)  
1/6 Änglamilen Ängelholm  
29/5 Kalvinknatet Malmö  
29/5 Tjejloppet Kristianstad  
28/5 Scania-Milen Sibbhult  
27/5 Företagsstafetten Malmö  
27/5 Kalvinknatet Hässleholm  
25/5 Göteborgsvarvet (Göteborg) Resultat
23/5 Kalvinknatet Göta  
22/5 Kalvinknatet Lund  
22/5 22-majloppet Höllviken  
21/5 Kalvinknatet Kristianstad  
19/5 Broloppet (Danmark till Sverige) Resultat
19/5 Tjejmilen för flitiga fötter Hässleholm  
19/5 Vittsjön Runt Vittsjö  
16/5 Tjejgåing Malmö  
16/5 Kalvinknatet Eslöv  
15/5 Kalvinknatet Kronan  
15/5 Margreteloppet Kristianstad  
13/5 Kalvinknatet Simrishamn  
12/5 Springtime Helsingborg  
11/5 Lundaloppet (Lund) Resultat
11/5 Byastafetten Kristianstad  
11/5 Sillastafetten Simrishamn  
9/5 Gullviveloppet Brösarp  
9/5 Klintenloppet Genarp  
8/5 Kalvinknatet Ängelholm  
7/5

Sparbanksloppet

Glimåkra  
7/5 Kalvinknatet Ystad  
6/5 Kalvinknatet Trelleborg  
5/5 Ystadsterrängen Ystad  
2/5 Vårruset (Malmö)  
1/5 Bokskogsrundan Bokskogen  
21/4 Hamburg Marathon (Hamburg, Tyskland) Resultat
3/3 Vasaloppet (Sälen - Mora) Resultat
23/2 Tjejvasan (Oxberg - Mora) Resultat
2001      
31/12 Sylvesterloppet (Malmö) Resultat
7/12 Glöggfest (Malmö) Bra resultat
28/10 Yddingeloppet (Bokskogen) Resultat
30/9 Berlin Marathon (Berlin, Tyskland) Resultat
9/9 Hamn till Hamn (stafett) (Höganäs)

Kanonbra! Resultat

1/9 Trelleborgsloppet (Trelleborg) Resultat
29/8 Blodomloppet (Malmö)

Resultat

26/8 Tjejmilen (Stockholm) Resultat
12/8 Segerundan/Festivalloppet (Malmö) Resultat